Vlčata

Úvodem o oddílu

Jsme 3. oddíl 12. střediska Modrá želva Ratboř. Náš oddíl se jmenuje Vlčata a jeho členy jsou chlapci od 5 do 11 let. Vedoucím oddílu je Pavel Havlíček – Paulie a jeho zástupcem Michal Šafra – Šáfa. V letošním roce náš oddíl čítá 18 členů, kteří jsou rozděleni do dvou šestek (družin) –  Bratrstva tajemné skály a Bratrstva vlčího drápu.

Cíle a ideály, kterých se snažíme dosáhnout:

Naše cíle a ideály vychází z postavy Mauglího z Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga.

Heslo vlčat:  Naší snahou nejlepší buď čin!

Zákon vlčat: Vlče se nikdy nepoddá samo sobě, vlče se vždy poddá starému vlku.

Slib vlčat:     Slibuji, že se vynasnažím být poslušným vlčetem své smečky, se kterou budu hledat nejvyšší pravdu a lásku, že každý den vykonám dobrý skutek.

Náplň programu schůzek:

Schůzky se konají pravidelně každý pátek od 16:00 do 18:00 a během nich hrajeme různé hry, díky kterým si děti užijí spoustu zábavy. Snažíme se, aby byl program co nejpestřejší a tak se jednou věnujeme sportovním aktivitám, podruhé vyrábíme ze dřeva a jindy se zase učíme, jak správně rozdělat oheň.

V průběhu roku pořádáme řadu akcí, přičemž některé z nich jsou společné i pro ostatní oddíly z našeho střediska a na jiných jsou chlapci pouze se svou smečkou (oddílem). Výpravy probíhají buď o prázdninách, nebo během víkendů.

Vrcholem celého skautského roku je vždy letní tábor, který se již pravidelně koná na tábořišti v Ratajích nad Sázavou během prvních tří týdnů v červenci.